Facebook Sosyal Medya Yönetimi

Facebook Sosyal Medya Yönetimi

Facebook son birkaç yıldır popülerliği azalmış gibi görünse de aslında hala kullanılmaya devam eden bir platform. Hatta dijital dünyanın kapılarının en sık aralandığı yerlerden biri denilebilir. Facebook sosyal medya hesabınızın profesyonel bir ekip tarafından yönetilmesi marka etkileşiminizi ve iletişiminizi arttıracaktır. Facebook sosyal medya yönetimi ile müşteri kitlenizi ve satış potansiyelinizi belirlemek oldukça kolaydır. Ayrıca eğer yeni kurulan bir markaysanız da facebook dijital yönetim ile marka isminizi hızlı bir şekilde duyurabilirsiniz. Facebook üzerinden şirket reklamlarınızı yayımlayarak markanızı tanıtmak mümkün. Dış dünyadaki pazarlama stratejilerine göre dijital pazarlama stratejileri daha fazla insana hitap ediyor. Dijital dünya sayesinde tek bir reklam ile on binlerce kişiye anında ulaşabilirsiniz.

Facebook reklamları müşteri kitle hedefine göre yayımlanır. Bu sayede müşteriler satı almak istedikleri ürünleri sizin web sitenize tıklayarak elde eder. Böylece küçük bir reklam ile çok fazla kazanç sağlayabilirsiniz. Facebook sosyal medya yönetimi sayesinde facebook hesabınıza yaptığınız yatırım size misli olarak geri döner. Etkili bir halde yönetilen facebook hesabı size müşteri etkileşimi güçlü bir marka olarak geri döner. Firmanız kalıcı takipçiler kazanarak her paylaşımda daha çok etkileşimini arttırır. Bir gönderiye gelen yorum, beğeni ve paylaşım sayısı ne kadar fazla olursa müşteri güveni o derece artar. Sosyal medya yönetimini uzman kişilere emanet ettiğiniz sürece bunu sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Bilinirliğini Arttırma

Facebook sosyal medya yönetimi öncelikle firmanızın hedef kitlesini belirler. Daha sonra rakip firmaların yaptığı paylaşımlar incelenir. Bu şekilde gelecek planları da göz önüne alınarak pazarlama stratejisi geliştirilir. İşletmenizin facebook üzerinden satışlarının nasıl arttırılabileceği üzerine bir analiz yapılarak bu analizin raporu sunulur. Nasıl bir gönderi nasıl bir etkileşim alır şeklindeki bilgilere de bu sayede ulaşabilirsiniz. Gönderi etkileşiminiz arttıkça müşteriler üzerindeki kurumsal imajınız da güçlenir. Yeni kurulan bir marka olsanız bile müşteri güvenini kolayca kazanabilirsiniz. Başarılı bir şekilde yönetilen sosyal medya hesapları her zaman pozitif anlamda rakamlarınızı arttıracaktır.

Her işletmenin sosyal medya kimliği birbirinden farklıdır. Bir firma sosyal medyada kimlik sahibi değilse müşteriler olumsuz bakış açısı ile yaklaşabilir. Facebook sosyal medya yönetimi sayesinde güçlü bir dijital kimlik oluşturulabilir. Sosyal medya uzmanı sizlere sosyal medya planlaması ve sosyal medya takvimi oluşturur. Bu takvim doğrultusunda her ay paylaşılacak gönderiler belirlenir. Aylık süzgeçten geçirilmiş iletiler, fotoğraflar ve videolar yönetici beğenisine sunulur. Şirket politikasına aksi bir durum olmadıkça firmanızı yansıtacak gönderiler doğru şekilde paylaşılır. Facebook’da markanızın etkileşim saatine göre paylaşım yapılır. Bu sayede yüksek oranda beğeni, yorum ve paylaşım alırsınız.

Sosyal medyada konuşulan konular dünya ve ülke gündemine göre değişebilir. Facebook hesabınızı verimli bir şekilde yöneterek gündem altındaki paylaşımlarla etkileşimi arttırabiliriz. Paylaşımlarla SEO uyumlu içerik entegrasyonu sağlayarak bilinirlik arttırılabilir. Paylaşımların etkisini arttırabilmek için video editleme, fotoğraf düzenleme ve grafik tasarlama gibi alanında uzman kişilerle çalışmak gerekir. Kısaca Facebook sosyal medya yönetimi tek bir kişiden oluşmaz. Bu işin arkasında farklı iş kollarını yürüten birçok kişi çalışır. Bu sayede ortaya kaliteli içerikler üreten başarılı bir sosyal medya hesabı çıkar. Facebook üzerinden paylaşılan içeriklerin kurguları web siteniz ile entegre olmalıdır. Ürün satışını yaptığınız web siteye giren kişiler farklı gönderiler yerine beğendiği ürünlere ulaşmalıdır. Bunun için sosyal medya hesapları ürün satışının gerçekleştiği web site yönetimi ile ortak yönetilebilir. Böylece müşteri hedef kitlesinin belirlendiği daha başarılı sonuçlar elde etmek mümkün hale gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir