İnstagram Sosyal Medya Ajansı

Instagram Sosyal Medya Ajansı

Bireyler veya markalar, komisyon ödemeden sosyal ağlar aracılığıyla hedef kitlelerine kolayca ulaşabilir. Daha da önemlisi, algılarını, tarzını ve düşüncelerini insanlarla paylaşabilir.

Buna ek olarak, markalar söylemek istediklerini en iyi yansıtan sosyal ağları seçme özgürlüğüne sahiptir. Fotoğraflarını Instagram üzerinden tanıtmak istiyorsa, herkes için eğlence veya Facebook için Youtube, Linkedin – tamamen kurumsal veya Snapchat’i seçebilir.

Geleneksel medyanın kontrol altında görünmesinden sonra mesajlar değiştirilemez, ancak sosyal ağlardaki yorumlara müdahale edebilirsiniz. Bu anlamda sosyal ağlar ücretsizdir.

İçerik Yönetimi

Sürekli yaşayan sosyal medya doğru beslenmeye ihtiyaç duyar. Marka değerlerinizi sosyal ağlar için uygun hale getiriyoruz ve bu doğrultuda yaratıcı içerik oluşturuyoruz. Blog yayınları, videolar, resimler ve resimler oluşturur ve sosyal ağlardaki yenilikler izlenir.

Abonenin doğrudan yorumları hemen yanıt alır. Bu nedenle marka memnuniyeti açısından müşteri memnuniyeti çok önemlidir.

Sosyal Medya Takibi

Sosyal ağlarda olmasanız bile, insanlar markanızdan sosyal ağlarda bahsediyor! Veya sosyal ağlarda olsanız bile, sizinle doğrudan iletişime geçmeyebilirler. Bu, bizim kontrolümüzün ötesinde olduğunu fark etmeden bir çığa yol açabilir. Bu nedenle, ilgili programlarla sosyal ağları izlemek önemlidir.

Çevrimiçi İtibar ve Kriz Yönetimi

Markanızla ortaya çıkabilecek krizleri tahmin eder, senaryoları inceler. Sosyal ağları izlememiz, sosyal ağlardaki uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilir ve krize neden olabilecek sorunlar belirlenir. Yayılma ve krizden önce önlemler alınır.

Dijital Halkla İlişkiler

Halkla ilişkilere odaklanan markanız adil bir şekilde yönetilmektedir. Dijital ekosistemde kullanıcılar aktif olarak markalarla iletişim kuruyor. Sayfaların ve kampanyaların kontrolsüz yönetimi, marka için intihar krizlerine yol açabilir. Şirketlerin ürünleri sosyal ağlar aracılığıyla tüketicilere kolayca sunulabilir. Böylece tüketicilerden çok daha hızlı geri bildirim alabilir ve daha rahat bilgi alabilirler.

Sosyal medya hesapları düzenli olarak izlenir ve sonraki yorumlar anında kabul edilir. Bu şekilde, müşteri memnuniyeti yüksek marka itibarını korumak açısından çok önemlidir. Hesaplarınızı sosyal ağlarda kolayca tanıtmak için markanızın sosyal ağlardaki tüm hesaplarında aynı adı kullanmanız gerekir.

Analizinizin sonuçlarını ve beklentilerinizi birleştirerek, sosyal ağlarda markanızın kimliğini, dilinizin hangi sosyal ağlarda olması gerektiğini, içerikle ilgili stratejiyi oluşturuyoruz. Dijital bir marka iletişim stratejisi geliştiriyoruz.

Sosyal Medya Yönetiminde İçerik Planlaması

Aylık içerik planlarını, markanıza özgü sosyal ağlarda kişisel tanımlamaya uygun olarak hazırlarız. İçerik planları her zaman bir ay içinde hazırlanır ve yeni ayın ilk günü şirketiniz tarafından incelenmeye ve onaylanmaya hazır hale gelir.

Markanızla ilgili özel konular bir ay boyunca gündemde tutulur (tutulma, dünya çapında ilginç bir olay, büyük ulusal başarılar, vb.). Gerçek zamanlı olarak adlandırdığımız bu içerikle markanız daha geniş bir kitleye ulaşabilir ve sosyal ağlarda tartışılan konulardan uzak durabilir.

Yarışmalar ve aktif etkileşim yoluyla markanızın sosyal ağlarda sıklıkla belirtilmesini sağlayacak içerikler oluşturuyoruz.

Tasarım

Aylık içerik planlarımıza uygun olarak, aylık görsel çalışma hazırlanmaktadır. Markanızın kimliğiyle ilgili içerikle uyumlu olarak, mesajlarınızı abonelerinize daha etkili bir şekilde iletebilirsiniz.

Sosyal ağlardaki kişilerin genellikle içeriğin önündeki resme baktığını göz önünde bulundurarak, başarılı bir resmin markanız için en büyük destek olduğunu unutmayın.

Abonesi olmayan ancak sosyal ağlarda markanız hakkında konuşan aboneler referansların takibi ile taranır ve marka itibarı yönetiminizi ve iletişiminizi garanti ederiz. Marka bilinirliğini ve marka sadakatini sağlamak için potansiyel müşterilerle iletişim kuruyoruz.

Markanızla ilgili sosyal ağlarda ortaya çıkabilecek kriz durumlarını önceden anlayarak, olası durumlar için gerekli kriz planlarını hazırlarız.

Reklam

Birlikte çalıştığımız markalar yeni müşteriler buluyor ve sosyal ağlarda reklamlar sayesinde satışlarını % 80 artırıyor. Deneyimli ekibimiz tarafından geliştirilen reklamcılık sayesinde mevcut bir bütçeyle daha geniş ve daha etkili bir kitleye ulaşmak için reklam maliyetlerinizi en aza indiriyoruz.

Çapraz pazarlama ve yeniden pazarlama kampanyaları yoluyla, reklamlarınızı çeşitli sosyal ağlarda markanızla ilişkili olabilecek potansiyel kitlelere gösteririz ve sosyal medya sayfalarında reklamlarınızı sitenizi ziyaret eden veya etkileşimde bulunan kişilere göstererek marka bilinirliğini ve satışlarınızı artırırız hizmet / ürün ile.

Instagram gibi alanlarda, iş ilanları yoluyla aradığınız kişileri daha kolay bulmanıza yardımcı olabiliriz ve markanızı gelecekte müşterileriniz veya çalışanlarınız olabilecek kişilere tanıtabiliriz.

Reklam, ödeme, satış gibi sosyal ağlardan işletmenize özel önerilerde bulunmaya çalışacağız. Sosyal medya reklamcılığı, her zaman uzun vadeli bir reklam kampanyasının temel taşı olmuştur. Sosyal ağ platformları, karakteristik yapıları nedeniyle her zevke yönelik karlılığı en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır. Örneğin, Facebook kampanyanızdan 5.000 beğeni aldığınızı varsayalım. Sayfayı beğenen kullanıcılar, hemen satın almaya çalışacak ve diğer günlerde sayfadaki güncellemeleri öğreneceklerdir.

Sosyal ağlarda reklam vermek de kullanıcılar tarafından İnternet’te bir itibar gösterisi olarak algılanmaktadır. Sosyal medya reklam ajansları veya sosyal medya profesyonelleri tercih edilmelidir Genellikle reklam için çok para harcamayı düşünmeyen sosyal medya hesabı sahipleri, bu tür soruları ajanslara soracaktır.

Piyasada bilinmeyen ürünler satan bir şirketseniz, her zaman sosyal ağlarda sonuç odaklı bir ajansla çalışmalısınız. Bu durumda, birden fazla uzmanın görüş ve deneyimi şirketinize uygulanacaktır. Her iki durumda da başarı ve başarısızlık elde edilebilir, ancak şirketlerin sadece fiyatlara değil aynı zamanda kârı da değerlendirerek performans değerlendirmelerini yaptığını vurgulamak istiyoruz.

Sosyal ağlarda yayınlanan içeriğiniz, reklam ajansından bağımsız bir şirket tarafından oluşturulabilir. Reklamdan tanıtılan bir sayfaya yönlendirme yaptığınızda, ziyaretçiler exchange sıklığına ve ürettiğiniz içerik miktarına odaklanır. Sayfayı kaydırmadan veya sayfadan çıkmadan bir konuya yönlendirmek içerik yönetiminin başarısını gösterir. Ayrıca, ziyaretçileri müşterilere geri döndürmeye odaklanan reklamın etkinliğini de etkiler. Sosyal ağlardaki sayfalarınızda bir veya iki iyi yayın hazırlamanız yeterli değildir. Sosyal ağlardaki her gönderide daha iyi çalışmalısınız.

Sosyal Ağlarda Nerede Reklam Verilebilir?

Sosyal medya platformlarını ne kadar çok kullanırsanız, o kadar iyi olur, ancak paylaşımınız zaman alıcıdır ve içerik birbirinin kopyaları olarak sunulursa, belirli kanalların seçimi daha iyi içerik oluşturmak için gereken süreyi artıracaktır. Hangi kanalların seçileceği sorusu ile ilgili olarak, sektörünüzde aktif olan kanallar ilk etapta tercih edilmelidir. Aksine, karşıt kanallarda olmak, rakiplerinizin de önünde olursunuz.

İyi bir sosyal medya ajansı, reklamlarınız için çeşitli görsel öğeler oluşturur ve bunlardan daha iyi çalışanları daha sık gösterir. Reklam ajanslarında çalışmaya karar verirken fiyatlara odaklanmayın. Ticaret ve satışın genel kuralı, reklam sektöründe her zaman en iyi fiyatla çalışmaz.

Sosyal Medya Reklamcılığının Başarısını Belirleme

Görevin tanımı ve içeriğin kalitesi için standardı ölçmenin karmaşıklığı, çok çeşitli fiyatları karşılamanıza izin verir. Bu nedenle, yüksek bir fiyat, kaliteli bir iş bulduğunuz anlamına gelmez ve düşük bir fiyat, düşük kaliteli bir iş bulduğunuz anlamına gelmez. Reklam kampanyalarındaki başarıyı ölçmek iyi bir yatırım getirisine bağlıdır. Çalıştığınız ajans, bütçe giderleriniz ve gelirlerinizle orantılı olarak çalışıyorsa, içeriğiniz işin başında vaat edilen dönemlerde yayınlanıyorsa, iyi yönetimin yapıldığını söyleyebilirsiniz.

Sosyal ağlardaki reklamları yönetirken site yönetimini veya ürün içeriğini iyileştirmenin çok önemli olduğunu unutmayın. Sosyal ağlarda reklam kullanarak kısa sürede birçok müşteriye ulaşacaksınız. İyi bir hizmet altyapısına sahip olmayan şirketler için, bu her zaman iyi kârlara yol açmaz.