İnstagram Sosyal Medya Danışmanlığı

İnstagram Sosyal Medya Danışmanlığı

Instagram günümüzde en çok terci edilen sosyal medya uygulamaları konusunda en üst sıralarda bulunmaktadır. İlk çıktığı zamanlarda sadece fotoğraf paylaşım uygulaması olan instagram, daha sonraları gelişerek video paylaşımı ve mesajlaşma özelliklerinin de gelmesi ile tamamen bir sosyal medya platformu olmuştur. Kullanıcılar tarafından çok beğenilen bu uygulama daha sonra  Facebook bünyesine katılması ile reklam hizmetleri sunmaya da başlamıştır. Bu durum sonrası instagram sosyal medya danışmanlığı ihtiyacı duyan kullanıcılar da her türlü bireysel veya şirket bünyesinde bulunan hizmetlerini instagram hesapları üzerinden ürünlerini sunmaya başlamıştır. Reklam hizmetlerinin yanı sıra bir çok firma da kullanıcılara ürünlerinden vererek tanıtım yapmasını amaçlamış ve çok sayıda takipçisi olan hesaplar için ekstra bir gelir kapısı açmıştır.

İnstagram’ın Tanıtım Gücü

Instagramın bu kadar çok etkili olmasının nedenlerinden biri ise ”keşfet” seçeneğinin bulunmasıdır. İnstagram sosyal medya danışmanlığı da bu konuya dikkat çekmektedir. Bu seçenekte herkese açık olan profiller sizin aramalarınıza göre şekillenmektedir. Sizinde instagram üzerinden sosyal medya hesabınızı popülerleştirmek için bu seçenek çok önemlidir ve eğer böyle bir düşüncede iseniz oluşturulan hesabın herkese açık olması çok önemlidir. Yapmış olduğunuz hizmetleri veya kendinizi tanıtmak için son derece ideal olan bu seçenek bir çok kullanıcıya erişmenizi sağlayarak takipçi sayınızın artmasında yardımcı olacaktır. Takipçi sayısı bu tür sosyal medya hesapları için önceliklidir. Bu unutulmamalıdır. Genel kullanıcıya hitap edecek popüler konular paylaşılarak bu durum sağlanabilir.

 

İnstagram sosyal medya danışmanlığı hizmetinin bir diğer parmak bastığı konu ise içeriklerinizin yapısıdır. Bir kullanıcı sizin hesabınıza tıkladığında karşılaştığı ilk durum profilinizin içeriğidir. Bu hususta son derece yaratıcı ve eğlenceli olunması gerekmektedir. Çünkü instagram genel olarak eğlence amaçlı kullanılan bir platform olmaktadır. Yapılan içeriğin sıradan olması, basit tasarımlar, sadece fotoğraf veya sadece video kullanılması gibi tekdüze bir yapıda olan içerik düzeni antipati yaratacak ve kullanıcıyı o hesaptan uzaklaştıracaktır. Fotoğraf ve video karışımının olması, açıklayıcı ve ilgi çekici bir profil yazısının bulunması son derece etkili bi rol oynamaktadır. Gerekli işlemler için bir danışmanlık hizmetine bu konu esasında başvurulabilir.

 

Anlık olarak ne yaptığınızı, nelerle ilgilendiğinizi, paylaşmak istediğiniz bir konuyu ve buna benzer pek çok şeyi yapabildiğiniz durum paylaşımı özelliği de instagramın en etkili özelliklerinden biridir. Hatta ilk başta instagram tarafından sunulmuş bu özellik o kadar çok beğeni almıştır ki daha sonra bir çok uygulama bu özelliği kullanmaya başlamıştır. İnstagram sosyal medya danışmanlığı bu konuda durum özelliğinin gücüne dikkat çekmektedir. Keşfet özelliğinde de karşımıza çıkan durumlar, bir çok kullanıcı tarafından takip edilmekte ve aynı keşfet özelliğinde olduğu gibi kullanıcılara ulaşmanızda büyük bir etken olmaktadır. Kısacası keşfet özelliği için geçerli olan her şey durum özelliği için de geçerlidir.

İnstagram Reklamları

İnstagram sosyal medya danışmanlığı çerçevesinde önemli olan bir diğer husus, bu platform üzerinden reklam verecek olanların ne gibi avantajlara sahip olacağıdır. Bahsetmiş olduğumuz durum özelliği üzerinden reklamları yayınlayan instagram, genel olarak kullanıcı ana sayfasında durumları takip ederken reklamları göstermektedir. Keşfet alanındaki durumlarda da bu reklamlar çıkmaktadır. Durumlar genel olarak hızlıca geçilebildiği için dikkat çekici bir reklam hazırlanması son derece önemlidir. Facebook bünyesinde bulunduğu için reklam fiyatları neredeyse Facebook ile aynı olan instagramda iki platform için reklam verecek olursanız sizleri çeşitli promosyonlar da beklemektedir. İnstagram genel olarak reklam konusunda en çok tercih edilen sosyal medya platformudur. Buraya verilen reklamların kullanıcıya ulaşması konusunda da son derece verimli olduğu kanıtlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir